aneks do ormo limanowa
Full Screen

ANEKS DO ORMO LIMANOWA

(1 opinia klienta)

19,95 

Przy zakupie 3 sztuk 1 GRATIS!!!

Na stanie

Opis

Historia dotyczy Posłanki ziemi limanowskiej, która po ostatnich wyborach parlamentarnych odgrywa ważną rolę w polityce, będąc bardzo blisko związana z Wiceprezesem Rady Ministrów Władysławem Kosiniakiem Kamyszem. Reprezentantka Limanowszczyzny, która stała się kandydatką do Parlamentu Europejskiego z ramienia PSL z tego regionu. Ta partia buduje swój wizerunek w nowym otwarciu. Na czele wystawia osoby, które nie niosą ze sobą bagażu postkomunistycznej przeszłości. Ikoną tego ma być poseł Urszula Nowogórska. Jednak otwarte akta IPN ukazały jej tożsamość w innym świetle. Jej dziadek zakładał struktury ORMO na Limanowszczyźnie, a ojciec aż do końca służył w tej organizacji, będąc pod bronią i służąc w strukturach limanowskiego ORMO w stanie wojennym. Za zasługi był wielokrotnie wynagradzany finansowo i odznaczany.

Przekazane Państwu opracowanie jest uzupełnieniem publikacji „ORMO Limanowa” i „Twierdzy”, książek, które pierwszy raz od upadku komunizmu opisują realia i tożsamość postkomunistyczną regionu Limanowszczyzny. Tożsamość nomenklatury postkomunistycznej.

Paweł Zastrzeżyński – lista publikacji

ORMO LIMANOWA

Aneks do ORMO Limanowa

3 maja 2024 r. na rynku w Limanowej w czasie uroczystości upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3 Maja zabrała głos posłanka ziemi limanowskiej Urszula Nowogórska. W przemówieniu stwierdziła: „chciałam powiedzieć, że ogromne wyzwanie przed nami: bo nasi przodkowie, nasi pradziadkowie, dziadkowie i ojcowie zostawili nam testament. Testament dbałości o wolną i niepodległą Ojczyznę. My teraz żyjąc tutaj, tworząc współczesność, musimy zawsze podążać w stronę dobra, piękna, jedności i solidarności”. Piekło zamarzło, gdy te słowa zostały publiczne wypowiedziane z ust osoby, której przodkowie od początku utrwalali system komunistyczny na tych ziemiach. Ta wypowiedź zbiegła się z oddaniem do druku „Aneksu do ORMO Limanowa”, jednak z publikacją warto było poczekać na koniec kampanii wyborczej, aby nie być posądzonym o personalną stronniczość…

Tekst został przygotowany na 1 marca 2024 r. z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. Historia dotyczy przodków Posłanki ziemi limanowskiej, która po ostatnich wyborach parlamentarnych odgrywa ważną rolę w polityce, będąc bardzo blisko związana z Wiceprezesem Rady Ministrów Władysławem Kosiniakiem Kamyszem i która w tak ważne święto wypowiedziała słowa o naszych przodkach. Reprezentantka Limanowszczyzny, która była kandydatką do Parlamentu Europejskiego z ramienia PSL z tego regionu. Ta partia buduje swój wizerunek w nowym otwarciu. Na czele wystawia osoby, które nie niosą ze sobą bagażu postkomunistycznej przeszłości. Ikoną tego ma być poseł Urszula Nowogórska. Jednak otwarte akta IPN ukazały jej tożsamość w innym świetle. Jej dziadek zakładał struktury ORMO na Limanowszczyźnie, a ojciec aż do końca służył w tej organizacji, będąc pod bronią  i służąc w strukturach limanowskiego ORMO w stanie wojennym. Za zasługi był wielokrotnie wynagradzany finansowo i odznaczany.

Jak w tym kontekście odebrać słowa skierowane do mieszkańców Limanowszczyzny o testamencie dziadków i ojców?

Nie ulega wątpliwości, że po rewolucji dotyczącej mediów, przejęcia TVP i Polski Press przez Koalicję zawiązaną 13 grudnia, obszar gdzie ta publikacja mogłaby się pojawić jako artykuł śledczy, skurczyła się praktycznie do zera. Rewolucja w mediach doprowadziła do tego, że niemal cały rynek należy do koalicji, w której również znajduje się PSL, który buduje wizerunek nowej wartości politycznej, tej uśmiechniętej i pełnej „miłości”. Nowej uśmiechniętej Polski z serduszkiem na piersiach.

„Aneks do ORMO Limanowa” jest uzupełnieniem publikacji „ORMO Limanowa” i „Twierdzy”, książek, które pierwszy raz od upadku komunizmu opisują realia i tożsamość postkomunistyczną regionu Limanowszczyzny. Książek wydawanych w niezależnej oficynie.

Wersja papierowa w formacie broszury A5, kolorowa okładka, 52 strony czarno-białe, dostępna w cenie 19,95 zł. Przy zakupie 4 sztuk jedna gratis.

Zapraszam do lektury.

Rynek w Limanowej tuż po wyborach do PE w 2024 r.

Informacje dodatkowe

Waga 0,2 kg
Wymiary 210 × 15 × 1 cm
Autor

Paweł Zastrzeżyński

ISBN

978-83-971420-0-8

Format

A5

Stron

52

Oprawa

Broszura szyta miękka

Wnętrze

Czarno-białe, offset 80 g

Pakowanie

Zafoliowana

1 opinia dla ANEKS DO ORMO LIMANOWA

  1. Paweł Zastrzeżyński

    Zapraszam.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może spodoba się również…